تصاویر ظروف فیروزه کوب امضا دار  -زیبا ترین ظروف فیروزه کوب برای تزئین سفره عقد

تصاویر ظروف فیروزه کوب امضا دار -زیبا ترین ظروف فیروزه کوب برای تزئین سفره عقد

نویسنده: دسته: مقالات تاریخ: Wednesday, November 28, 2018 نظر: 0 بازدید: 587

تصاویر از مرغوب ترین ظروف فیروزه کوب برای تزیین سفره عقد!

قیمت زیباترین ظروف فیروزه کوب امضا دار برای تزئین سفره عقد 

اکنون میخواهیم بدانیم مرغوبترین ظروف برای تزیین سفره عقد و مناسبت های مهم چیست؟

از آنجایی که سفره عقد ، سفره هفت سین ، شب چله و ... یکی از مهمترین تزئینات برای ما ایرانی ها میباشد ، بخصوص سفره عقد که برای هر شخص فقط یکبار اتفاق می افتد و باید خاص ترین ، بهترین ، مرغوبترین و زیباترین چیدمان و تزئین را داشته باشد ، میخواهیم در رابطه با اصیل ترین و خاص ترین سفره عقد با شما صحبت کنیم.

چندی است که سلیقه ها به سمت و سوی کارهای دست ساز ، هنری و قیمتی گراییده است که مراسمات مهم هم از این قضیه مبرا نبوده و استفاده از ظروف و وسایل با ارزشی همچون ظروف فیروزه کوب ، خاتم کاری و نقاشی بر روی مس باب شده که جلوه ای ویژه خصوصا به سفره عقد میدهد. در کنار اینکه بسیار فاخر و با ارزش میباشند ؛ بخصوص ظروف و آینه شمعدان های فیروزه کوبی که به علت استفاده ازسنگ های با ارزش فیروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و جایگزین خوبی برای آینه و شمعدان های نقره شده است و به راحتی میتوان با ظرف های فیروزه کوبی دیگر یک سفره عقد با ارزش دست ساز سنتی خاص و شیک داشت.

حال میخواهید بدانیم چه ظروف فیروزه کوبی مناسب و مرغوب تر است؟

مرغوبیت ظروف فیروزه کوبی را در درجه اول باید با کیفیت سنگ آن سنجید که در حال حاضر با کیفیت ترین سنگ فیروزه جهان ،سنگ فیروزه نیشابور میباشد که اصالت آن بسیار مهم است. پس در هنگام خرید ظروف فیروزه کوب امضا دار   شناسنامه اصالت سنگ را حتما از فروشنده درخواست نمایید.

علاوه بر آن رنگ فیروزه ها در ظروف فیروزه کوب هرچقدر زنده تر باشد  آن ظرف مرغوب تر و باکیفیت تر است.

در ادامه علاوه بر موضوع سنگ ، مس استفاده شده در ظرف های فیروزه کوب نباید تغییر رنگ بدهد.

مهم ترین مسئله بعد از آن امضا استادکار محصول است که بسته به مهارت استادکار و مهارتی که در تولید ظروف فیروزه کوب میگذارند، ارزش محصول متفاوت میباشد

که در حال حاضر معتبرترین ، باکیفیت ترین و بهترین امضا در فیروزه کوبی امضا استاد آقاجانی میباشد که اولین و تنها استادی بوده اند که بنا به کیفیت بالای محصولاتشان توانستند استاندارد و نشان کیفیت ایزو 9001 را دریافت کنند.

نویسنده مقاله:آرزو غنی

نظرات

نظر دهید

* فیلد های ضروری

کپچا